Březen 2013

23. 2. vyjížďka I.

3. března 2013 v 17:36 | Pejtul |  Horses is my dream

Vyjížďka do přírody I.

Sněžilo...padaly obrovské vločky, a foukal mírný větřík. Vzaly jsme si ohlávku a šly si pro koně. Aby jsme nebyly moc dlouho na sněhu, tak jsme si vzaly koně, co byly nejblíže...Já měla Denisku, Týna Landinu a Lea Juráška. Daly jsme je do stáje, aby nám uschli a šly se najíst.
Vzaly jsme si čištění, sedla, dečku, beránky a hadry a šly jsme ko koním. Vysušly jsme je hadrem a začaly čistit Deniska se na mě ksichtila,...ale v pohodě jsem ji vyčistila, tak jsem začala uzdit a sedlat. Počkala jsem, až ostatní dodělají své koně a pak jsme vyvedli koně před stáj. Jela jesm poslední. Sníh na mě padal a máčel mi rajtky, až jsme koněčně přes vesnici dojely do lesa. Ve vesnici nám to hrozně klouzalo, a vypadalo to hrozně vtipně. V lese jsme si naklusaly na kousek cesty, pak jsme zase šly krokem a vycválali jsme si pod kopec, který jsme vyšli ve stehením sedu a posledních deset mestrů jsme si vyklusali.
Nahoře na trojúhelníku jsme si rychle nacválali, bylo to nádherné...kolem nás sníh a obalené stromy. Objely jsme trojůhelník a jely zpátky z kopce, kde nám to klouzalo, a tak jsme musely mít třmeny na špičkách, kdyby nám spadl kůň, aby jsme se od něj mohly odrazit...
Potom jsme slezli esíčkem dolů a užívaly jsme si teplá těla pod sebou.
Pomalu krokem jsme došli do dvora, odsedlaly, oduzdily, srovnaly koním zmoklé chlupy a nechali je odpočívat v boxech. Mezitím jsme se šly sami usušit a pustili koně na pastvu...Byla to moc krásná vyjížďka...=)))